Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

czwartek, 02 lutego 2017

Ostatnio cieszą mnie małe robótki, polubiłam szydełko 0,6. Po raz kolejny dziergałam ślimaka z serduchem i wpadł mi w oko kordonek w kolorze włóczki, więc z rozpędu zrobiłam miniaturkę tego dużego. Wydziergałam też małego jamnika i serduszko breloczek, wszystko zrobione szydełkiem 0,6 z kordonków.

szydełkowy ślimak

szydełkowy jamnik


poniedziałek, 21 listopada 2016

Dawno nie było u mnie miśków, ucieszyłam się kiedy zadzwoniła do mnie siostrzenica, że koniecznie potrzebuje szydełkowego misia. Dwa wieczory dziergania i miś, a w zasadzie misia gotowa. Właścicielka zabawki zachwycona. Nie ma dla mnie większego komplementu niż szczery uśmiech dziecka.

szydełkowy miś

szydełkowy miś

środa, 02 listopada 2016

Od dawna podobały mi się ręcznie robione chusty i szale, nie zabierałam się za nie, ponieważ myślałam, że to już wyższa sztuka dziergania, a okazało się, że wcale nie. Trzy wieczory dziergania  i mam swoją pierwszą szydełkową chustę:

szydełkowa chusta

szydełkowa chusta

szydełkowa chusta


piątek, 09 września 2016

Zakładka żaba długo mi chodziła po głowie, wyszła może nie do końca podobna do żaby, ale jest zielona i wesoła (jak na przygniecionego płaza).

 

Zrobiłam też królika z szarej włóczki, myślałam, że będzie ładniejszy, ale chyba jednak brązowy bardziej mi się podoba.


sobota, 27 sierpnia 2016

Żeby zachęcić młodzież, która niezbyt kocha książki, do sięgania po nie, zrobiłam jej dwie zakładki do wyboru. W króliku zakochałam się jak tylko zobaczyłam go na ravelry, kupiłam od razu i czekając na dostawę włóczek, zrobiłam go z tego co miałam. Myślę, że może lepiej wyglądać szary, ale ten brązowy też mi się podoba. Teraz pozostaje czekać czy spodoba się młodzieży.


czwartek, 25 sierpnia 2016

Królik powstał z kordonka pamiętającego zapewne komunę, kiedyś dostałam od znajomej  zapasy starych nici i kordonków, wykorzystuję je właśnie na takie drobiazgi. 

szydełkowy królik

szydełkowy królik

tu stoi przy pudełku zapałek:

szydełkowy królik

szydełkowy królik

poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Dzierganie wciąga, jak już zaczęłam z zakładkami nie mogę przestać. Na zamówienie mojej siostrzenicy zrobiłam ślimaczka. Wzór z gazety "I love amigurumi"


niedziela, 21 sierpnia 2016

Szczurki bardzo spodobały się moim znajomym, bardziej nawet dorosłym niż dzieciom. Dla nich zrobiłam następne:


Ten doczekał się też uzębienia, trochę te zęby chyba za małe, jeszcze nad nimi popracuję.

czwartek, 18 sierpnia 2016

Zobaczyłam tego szczurka i nie mogłam go nie zrobić. Przyznaję, że jest kochany. 

zakładka szczurek

zakładka szczurek

zakładka szczurek

czwartek, 24 marca 2016

W tym roku wydziergałam rekordową ilość koszulek na jajka, na zdjęciach uwieczniłam tylko te, zamówione przez męża jako dekorację do pracy:

szydełkowe pisanki

i na kiermasz do szkoły syna:

szydełkowe pisanki

Zostało mi jeszcze kilka godzin na to, żeby zdążyć zrobić cokolwiek do domu i dla sąsiadki, dzięki której moje koronki zamieniły się w pyszne ciasto. Dziwię się sama sobie, bo mimo tak dużej ilości tych koronek zupełnie mi się nie znudziły, mogłabym zrobić drugie tyle.

Widziałam dużo wzorów na ozdoby wielkanocnych jajek, w tym roku ciekawe znalazłam w naszych polskich gazetkach, ale najbardziej podobają mi się te autorstwa Wiki  są bardzo efektowne.