Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

sobota, 27 sierpnia 2016

Żeby zachęcić młodzież, która niezbyt kocha książki, do sięgania po nie, zrobiłam jej dwie zakładki do wyboru. W króliku zakochałam się jak tylko zobaczyłam go na ravelry, kupiłam od razu i czekając na dostawę włóczek, zrobiłam go z tego co miałam. Myślę, że może lepiej wyglądać szary, ale ten brązowy też mi się podoba. Teraz pozostaje czekać czy spodoba się młodzieży.


czwartek, 25 sierpnia 2016

Królik powstał z kordonka pamiętającego zapewne komunę, kiedyś dostałam od znajomej  zapasy starych nici i kordonków, wykorzystuję je właśnie na takie drobiazgi. 

szydełkowy królik

szydełkowy królik

tu stoi przy pudełku zapałek:

szydełkowy królik

szydełkowy królik

poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Dzierganie wciąga, jak już zaczęłam z zakładkami nie mogę przestać. Na zamówienie mojej siostrzenicy zrobiłam ślimaczka. Wzór z gazety "I love amigurumi"


niedziela, 21 sierpnia 2016

Szczurki bardzo spodobały się moim znajomym, bardziej nawet dorosłym niż dzieciom. Dla nich zrobiłam następne:


Ten doczekał się też uzębienia, trochę te zęby chyba za małe, jeszcze nad nimi popracuję.

czwartek, 18 sierpnia 2016

Zobaczyłam tego szczurka i nie mogłam go nie zrobić. Przyznaję, że jest kochany. 

zakładka szczurek

zakładka szczurek

zakładka szczurek

czwartek, 24 marca 2016

W tym roku wydziergałam rekordową ilość koszulek na jajka, na zdjęciach uwieczniłam tylko te, zamówione przez męża jako dekorację do pracy:

szydełkowe pisanki

i na kiermasz do szkoły syna:

szydełkowe pisanki

Zostało mi jeszcze kilka godzin na to, żeby zdążyć zrobić cokolwiek do domu i dla sąsiadki, dzięki której moje koronki zamieniły się w pyszne ciasto. Dziwię się sama sobie, bo mimo tak dużej ilości tych koronek zupełnie mi się nie znudziły, mogłabym zrobić drugie tyle.

Widziałam dużo wzorów na ozdoby wielkanocnych jajek, w tym roku ciekawe znalazłam w naszych polskich gazetkach, ale najbardziej podobają mi się te autorstwa Wiki  są bardzo efektowne. 

poniedziałek, 22 lutego 2016

W zeszłym roku zrobiłam sporo wielkanocnych ozdób, które po roku doczekały się publikacji w moich archiwum. Zaczarowały mnie zwłaszcza koronkowe ozdoby na jajka, nigdy jeszcze nie byłam tak zadowolona z wyglądu naszej święconki. Zrobiłam kolorowe, białe, ale najbardziej podobają mi się beżowe na jajkach gotowanych w cebuli:

szydełkowe pisanki

różowo - fioletowe zrobiłam specjalnie dla mojej malutkiej siostrzenicy :

szydełkowe pisanki

dla niej też zrobiłam żółtą  serwetkę z kurczakami:

serwetka z kurczakami

zrobiłam też białą z tego samego schematu, w sumie wydziergałam takie trzy , bo kiedyś robiłam taką dla Babci:

serwetka z kurczakami

i robiłam jeszcze jedną, malutką, nie pamiętam po co:wtorek, 09 lutego 2016

W kupionej niedawno gazetce z robótkami wpadł mi w oko schemat serwetki z tulipanami, zrobiłam ją w jeden wieczór, pewnie dam ją na kiermasz świąteczny w szkole.

mała serwetka w tulipany

poniedziałek, 01 lutego 2016

Moja mała siostrzenica zamówiła u mnie balową sukienkę dla Barbie, zrobiłam najbardziej balową jak umiałam. 

sukienka dla barbie

Ostatnio widziałam w necie bardzo dużo szydełkowych koron, postanowiłam zrobić i ja coś takiego. Dominika oprócz sukni dla lalki dostanie opaskę w kształcie korony dla siebie, a że według naszej czterolatki na sukience jest za mało diamentów, postarałam się żeby nie zabrakło ich na opasce. Nie mam modelki, na której mogłabym sfotografować opaskę, więc w tej roli występują balon i pudełko na figurki Lego, nie mogłam się zdecydować które z nich wyglądało lepiej, więc wstawiam obie wersje.

szydełkowa korona

szydełkowa korona

środa, 27 stycznia 2016

Jakiś czas temu, na przedstawienie szkolne mojego syna zrobiłam czapkę - ślimaka. Robiona "na oko", namęczyłam się z czułkami, żeby nie opadały. Jestem bardzo zadowolona z efektu, na zdjęciach czapka jest już dość zmaltretowana, ponieważ cieszyła się wielką popularnością i przymierzało ją dużo dzieci.

szydełkowa czapka ślimak

szydełkowa czapka ślimak