Kategorie: Wszystkie | Inne | WiedĽmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

WiedĽmowo

wtorek, 22 paĽdziernika 2013

Nowa wła¶cicielka mi¶ka z poprzedniego wpisu stwierdziła, że jej George jest do¶ć samotnym misiem, złożyła więc zamówienie na żonę dla niego. Nie musiała długo czekać, bo uwielbiam dziergać mi¶ki i nowa żona Georga - Jessica, wygl±da tak:

szydełkowy mi¶

pomy¶lałam, że w grupie mi¶kom raĽniej i wydziergałam jeszcze córkę:

szydełkowy mi¶

szydełkowy mi¶

a jak już wprawiłam szydełko w ruch, nie mogłam się zatrzymać i powstał jeszcze mi¶-dzidziu¶:

szydełkowy mi¶

szydełkowy mi¶

kiedy¶ już dziergałam podobnie małego mi¶ka, wtedy namęczyłam się przy nim, tym razem poszło o wiele bardziej gładko, tylko przy zszywaniu pokłułam sobie paluchy, ale było warto - bardzo mi się to maleństwo podoba, jest wielko¶ci figurki Lego:

szydełkowy mi¶

cała trójka prezentuje się tak:

szydełkowy mi¶

poniedziałek, 14 paĽdziernika 2013

Na zamówienie syna zrobiłam breloczek z misiem dla jego nauczycielki, dostałam konkretne wytyczne i efekt wygl±da tak:

szydełkowy mi¶, mi¶ breloczek

kolorystycznie pasuje do bukietu:

szydełkowy mi¶, mi¶ breloczek

wydziergałam też zestaw podstawek, muszę przyznać, że bardzo podoba mi się wzór, zwłaszcza, że zupełnie nie trzeba ich naci±gać, żeby się dobrze prezentowały, wystarczy uprasować i już:

szydełkowe podstawki

 

i na koniec, kolejny mi¶ do kolekcji, ten dla córki mojej koleżanki:

szydełkowy mi¶

sobota, 07 wrze¶nia 2013

Kolejny drobiazg dla mojej siostrzenicy, kolorowa opaska, kilka kwiatków, a ponieważ maluch nie pozwala zmierzyć sobie główki, zrobiłam z zawi±zkami, zeby nie było problemów z dopasowaniem:

szydełkowa opaska, szydełkowe kwiatki

szydełkowa opaska, szydełkowe kwiatki

szydełkowa opaska, szydełkowe kwiatki

szydełkowa opaska, szydełkowe kwiatki

¶roda, 04 wrze¶nia 2013

.. czapka niż poprzednie, tym razem miała być mniej kolorowa, prosta, do eleganckiego płaszczyka, kolejna dla mojej siostrzenicy, obym tylko trafiła z rozmiarem. Nie jest łatwo zrobić czapkę na wymiar bez przymierzania, zwłaszcza je¶li nie jestem zbyt biegła w dzierganiu tych czap. T± zrobiłam "na oko" próbuj±c uzyskać odpowiedni obwód, żeby czapka pasowała na  główkę naszego dwuletniego Słoneczka. 

szydełkowa czapka

czwartek, 29 sierpnia 2013

Kolejn± czapkę zrobiłam dla córki mojej koleżanki, tym razem w kolorach niebieskich, tylko kwiat miał być duży, kolorowy i błyszcz±cy. Sze¶cioletniej projektantce Hani efekt do¶ć się podoba, chociaż okazało się, że jednak woli róż:

szydełkowa czapka

a jaki¶ czas temu lalka z poprzedniego wpisu dostała kapelusz:

szydełkowy kapelusz

wtorek, 20 sierpnia 2013

Moja siostra znalazła swoj± ukochan± lalkę  z dzieciństwa (ma pewnie jakie¶ 25 lat), nie zachowały się już ubranka tej lali, więc zrobiłam jej nowe:

sukienka szydełkowa

sukienka szydełkowa

sukienka szydełkowa

Okazało się przy okazji, że stare zabawki nabieraj± mocy, córeczka siostry woli tę wiekow± lalę niż nowe, płacz±ce, jedz±ce itd.

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Od dłuższego czasu widuję podobne czapki na różnych blogach, szukałam wzoru, ale jako¶ nie mogłam na niego trafić, a bardzo chciałam tak± czapę dla mojej małej siostrzenicy. Metod± prób i błędów, na podstawie zdjęć zrobiłam na razie wersję próbn±, ma kilka wad, np. kanciast± górę, w dodatku zrobiłam j± z włóczki kiepskiej jako¶ci (bo to w końcu tylko próbna wersja), ale będę próbować dalej i następna powinna  wygl±dać trochę lepiej:

szydełkowa czapka

szydełkowa czapka

postanowiłam edytować ten wpis i dodać jeszcze jedno zdjęcie, które wcze¶niej moje koleżanki uznały za "lekko" makabryczne, ale mi się podoba. Jako matka syna nie mam w domu lalek, na których mogłabym pokazać czapkę, Jędrek nie da sobie takiej babskiej założyć, jako modelka posłużyło mi pudełko Lego w kształcie głowy, może o niezbyt urodziwej twarzy, ale u nas rz±dzi seria "Władca pier¶cieni" i nawet pudełko na klocki musi być w temacie. 

szydełkowa czapka

¶roda, 10 lipca 2013

Moja malutka, dwuletnia siostrzenica uwielbia mój k±cik z robótkami, potrafi bardzo długo siedzieć i wielkim zapałem pl±tać nitki szydełkami. Jeszcze trochę podro¶nie i będziemy sobie szydełkować razem.  Bardzo podobał się jej obrazek  z poprzedniego wpisu, więc zrobiłam misia trochę chociaż podobnego, do tego z obrazka, dla maluszka lepszy chyba taki szydełkowy, którego można sobie trzymać w r±czkach, niż tylko na obrazku:

szydełkowy mi¶, mi¶ baletnica

Mi¶ został sprawdzony przez kota:

szydełkowy mi¶, mi¶ baletnica

¶roda, 03 lipca 2013

Zrobiłam mały dodatek do prezentu urodzinowego dla koleżanki mojego syna:

szydełkowy mi¶ baletnica

Alice the balerina

poniedziałek, 27 maja 2013

Dopadła mnie niechęć do szydełka, innych robótek zreszt± też. Długo to trwało, ale chyba mija powoli, ostatnio naprodukowałam trochę kwiatków, żeby rozruszać ręce:

szydełkowe kwiaty, ptaszki

szydełkowe ptaszki, kwiaty

szyde,lkowe ptaszki, kwiaty

szydełkowe kwiaty, szydełkowe kwiatki

kwiaty szydełkowe