Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

czwartek, 07 stycznia 2016

W tym roku po raz pierwszy zrobiłam szydełkowe bombki, nadziergałam ich sporo, dużą część rozdałam, ale dużo zostało u nas w domu. Wreszcie miałam choinkę ubraną głównie w rękodzieło.

szydełkowe bombki

i mój ulubiony wzór:

szydełkowe bombki

na zdjęcie załapał się też jeden z pierników pieczonych specjalnie na choinkę, z okienkiem landrynkowym:


piątek, 01 stycznia 2016

Na blogu "Tam gdzie spadają anioły"  Kasia zorganizowała candy, zachwycona Jej pracami oczywiście zapisałam się i liczę na dużo szczęścia w losowaniu


wtorek, 29 grudnia 2015

W tym roku upiekłam rekordową ilość pierniczków, samo pieczenie nie jest trudne, znalazłam bardzo prosty przepis, ale dekorowanie potrafi zmęczyć. Za to efekt przerósł moje oczekiwania, pierniki przypadły do gustu smakoszom. Na zdjęciach załapała się garstka pierników z pierwszej tury, potem już nie miałam czasu robić zdjęć, bo  szybko znikały.

pierniczkipierniczki 

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Nie pisałam  tu nic tak długo, że musiałam sobie przypominać jak się wstawia post, jak dodaje zdjęcia. Ale udało się i wróciłam do mojego miejsca w sieci z małym zapasem szydełkowych ozdób na choinkę. Co roku najpierw mam tak dużo czasu do świąt, że myślę sobie, że ze wszystkim zdążę, a nagle robi się "pstryk" i mam dwa dni, a robótki ledwie zaczęte. Teraz jest i tak lepiej, bo gwiazdki miałam zrobione dużo wcześniej, ale bombki przed chwilą powiesiłam do suszenia. Mam nadzieję, że do jutra będą sztywne. 

szydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynki

środa, 13 sierpnia 2014

Po ponad półrocznej przerwie na robótkowe lenistwo, najwyższy czas wziąć się do pracy.  Od dawna podobały mi się dziergane kocyki,  postanowiłam zrobić sobie coś takiego.Miał to być tylko prototyp, więc wzięłam włóczkę, na której mozolnie uczę się robić na drutach, a że kiepsko mi idzie nauka, robię coś i pruję. Włóczka jest trochę zmęczona. Ale wzór granny square jest bardzo fajny do pracy, szybko mi poszło i teraz żałuję, że nie wzięłam włóczki lepszej jakości, kocyk byłby jeszcze bardziej miękki niż jest. Może zrobię następny? Kto wie :-)

szydełkowy kocyk granny square

szydełkowy kocyk granny square

Kocyk spodobał się mojej najmłodszej siostrzenicy, która (jak się okazało) potrzebowała takiego, dla swojego ukochanego kotka:

szydełkowy kocyk granny square

wtorek, 07 stycznia 2014

Męska część naszej rodziny oszalała na punkcie gry Patapony, grają i dzieci i dorośli. Dzieci zażyczyły sobie maskotek, no i zrobiłam im maskotki. Bardzo łatwe do wydziergania, a chłopaki szczęśliwi. Syn trochę tylko namamrotał na mnie, że nie za bardzo potrafię szydełkować broń, ale może się jeszcze wyrobię. Mam już zamówienia na kolejne, nawet od naszej dwulatki (tylko ma być żółty z żółtym okiem) czyli maskotkową  próbę mogę uznać za zakończoną sukcesem.

szydełkowe patapony

szydełkowe patapony

szydełkowe patapony

Mam jeszcze do pokazania nowe modele śnieżynek, chyba ich jeszcze nie dziergałam, chociaż pewna nie jestem, w tym roku zrobiłam ich rekordowo dużą ilość

szydełkowa gwiazdka, śnieżynka

szydełkowa gwiazdka, śnieżynka

szydełkowa gwiazdka, śnieżynka

Od Ani oprócz cudownych ozdób choinkowych, dotarły do mnie jeszcze przewspaniałe pierniczkowe misie, został mi tylko jeden: śliczny, pachnący. Możecie sobie tylko wyobrazić jakie wrażenie robiło całe ich pudło. Nie zrobiłam im zdjęcia grupowego od razu, a potem nie było czego fotografować, bo jadł je nawet mój syn, który przez osiem lat swojego życia twierdził, że ciastek nie cierpi. Aniu, jeszcze raz dziękuję :-)poniedziałek, 30 grudnia 2013

Tuż przed Świętami umówiłam się z Anią, która prowadzi bloga Szycianki, na małą wymiankę. Ania sprawiła, że garść moich śnieżynek zmieniła się w moje wymarzone, "szyciankowe" ozdoby choinkowe. Dostałam komplet serduszek, gwiazdek i cukierkowych lasek, wszystko cudowne, aż dech zapiera. Kiedy patrzę na naszą tegoroczną jodłę (teraz, niestety trochę już podsuszoną) obiecuję sobie, że choinka w 2014 roku będzie ubrana jeśli nie w całości, to w większej części w rękodzieło. Największą ozdobą są właśnie prezenty od Ani, szydełkowe śnieżynki, bombki zrobione przez mojego syna w przedszkolu i szkole, takie rzeczy mają duszę. 

Aniu, jeszcze raz bardzo dziękuję Ci za radość, jaką sprawiłaś mojej rodzinie. Jest raczej pewne, że w przyszłym roku będę do Ciebie pisać o więcej tych wspaniałości :-))

A ja, odkąd wróciliśmy do domu po Świętach, przerobiłam na śnieżynki prawie cały kłębek Ariadny. Zwykle nie mam ochoty ich dziergać, kiedy za oknem kolorowe jesienne liście, a potem okazuje się, że Święta są już tuż tuż, a ja jak co roku nie wyrobiłam się ze swoimi planami. A kiedy patrzę na drzewko dzierganie przychodzi mi o wiele łatwiej. W przyszłym roku wystarczy nakrochmalić to, co teraz nadziergam. 

czwartek, 19 grudnia 2013

Usztywniłam większą część tegorocznych gwiazdek. Z biegiem lat to całe krochmalenie coraz mniej mnie denerwuje, może kiedyś nawet je polubię.  

szydełkowe gwiazdki, szydełkowe śnieżynki

szydełkowe gwiazdki, szydełkowe śnieżynki

 

najbardziej lubię te, które przypominają prawdziwe płatki śniegu i te, podobne do iskierek sztucznych ogni:

szydełkowe gwiazdki, szydełkowe śnieżynki

szydełkowe gwiazdki, szydełkowe śnieżynki

szydełkowe gwiazdki, szydełkowe śnieżynki

szydełkowe gwiazdki, szydełkowe śnieżynki

szydełkowe gwiazdki, szydełkowe śnieżynki

 

niedziela, 10 listopada 2013

Nadzieganych gwiazdek mam dużo, jak co roku największym dla mnie problemem jest ich krochmalenie. Na razie usztywniłam kilka, niestety szpilki, które miały być nierdzewne zostawiły jednak ślady.

szydełkowa śnieżynka, szydełkowa gwiazdka

szydełkowa śnieżynka, szydełkowa gwiazdka

szydełkowa śnieżynka, szydełkowa gwiazdka

szydełkowa śnieżynka, szydełkowa gwiazdka

szydełkowe gwiazdki, śnieżynki

 

poniedziałek, 04 listopada 2013

 Zaczęłam dzierganie świątecznych ozdób, mam już sporo śnieżynek, ciągle dorabiam nowe czekając na dostawę nierdzewnych szpilek, żeby je usztywnić. Szpilki to taka moja mała zmora, bo przez ich rdzewienie jeden zestaw gwiazdek musiałam wyrzucić - niestety, brązowe plamki nie puściły nawet w pralce.

Wczoraj zrobiłam sobie małą przerwę w "gwiazdkowaniu" i wydziergałam sukienkę dla lalki Monster High, uwielbiam te lalki, nie są słodkie i zbyt różowe jak większość zabawek dla dziewczyn.

sukienka dla monster high

 

sukienka dla monster high

sukienka dla monster high