Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

poniedziałek, 22 lutego 2016

W zeszłym roku zrobiłam sporo wielkanocnych ozdób, które po roku doczekały się publikacji w moich archiwum. Zaczarowały mnie zwłaszcza koronkowe ozdoby na jajka, nigdy jeszcze nie byłam tak zadowolona z wyglądu naszej święconki. Zrobiłam kolorowe, białe, ale najbardziej podobają mi się beżowe na jajkach gotowanych w cebuli:

szydełkowe pisanki

różowo - fioletowe zrobiłam specjalnie dla mojej malutkiej siostrzenicy :

szydełkowe pisanki

dla niej też zrobiłam żółtą  serwetkę z kurczakami:

serwetka z kurczakami

zrobiłam też białą z tego samego schematu, w sumie wydziergałam takie trzy , bo kiedyś robiłam taką dla Babci:

serwetka z kurczakami

i robiłam jeszcze jedną, malutką, nie pamiętam po co:wtorek, 09 lutego 2016

W kupionej niedawno gazetce z robótkami wpadł mi w oko schemat serwetki z tulipanami, zrobiłam ją w jeden wieczór, pewnie dam ją na kiermasz świąteczny w szkole.

mała serwetka w tulipany

poniedziałek, 01 lutego 2016

Moja mała siostrzenica zamówiła u mnie balową sukienkę dla Barbie, zrobiłam najbardziej balową jak umiałam. 

sukienka dla barbie

Ostatnio widziałam w necie bardzo dużo szydełkowych koron, postanowiłam zrobić i ja coś takiego. Dominika oprócz sukni dla lalki dostanie opaskę w kształcie korony dla siebie, a że według naszej czterolatki na sukience jest za mało diamentów, postarałam się żeby nie zabrakło ich na opasce. Nie mam modelki, na której mogłabym sfotografować opaskę, więc w tej roli występują balon i pudełko na figurki Lego, nie mogłam się zdecydować które z nich wyglądało lepiej, więc wstawiam obie wersje.

szydełkowa korona

szydełkowa korona

środa, 27 stycznia 2016

Jakiś czas temu, na przedstawienie szkolne mojego syna zrobiłam czapkę - ślimaka. Robiona "na oko", namęczyłam się z czułkami, żeby nie opadały. Jestem bardzo zadowolona z efektu, na zdjęciach czapka jest już dość zmaltretowana, ponieważ cieszyła się wielką popularnością i przymierzało ją dużo dzieci.

szydełkowa czapka ślimak

szydełkowa czapka ślimak


czwartek, 21 stycznia 2016

Miałam wcześniej bardzo dużą przerwę w blogowaniu, ale nie w dzierganiu. Wiosną zrobiłam taką czapkę dla mojej siostrzenicy, ściśle trzymając się wskazówek małej Dominiki. Nowej właścicielce najbardziej spodobał się kwiatek z diamentami :-), ja też jestem zadowolona z efektu, ponieważ czapka jest słodka, ale bez przesady.


szydełkowa czapka

czwartek, 07 stycznia 2016

W tym roku po raz pierwszy zrobiłam szydełkowe bombki, nadziergałam ich sporo, dużą część rozdałam, ale dużo zostało u nas w domu. Wreszcie miałam choinkę ubraną głównie w rękodzieło.

szydełkowe bombki

i mój ulubiony wzór:

szydełkowe bombki

na zdjęcie załapał się też jeden z pierników pieczonych specjalnie na choinkę, z okienkiem landrynkowym:


piątek, 01 stycznia 2016

Na blogu "Tam gdzie spadają anioły"  Kasia zorganizowała candy, zachwycona Jej pracami oczywiście zapisałam się i liczę na dużo szczęścia w losowaniu


wtorek, 29 grudnia 2015

W tym roku upiekłam rekordową ilość pierniczków, samo pieczenie nie jest trudne, znalazłam bardzo prosty przepis, ale dekorowanie potrafi zmęczyć. Za to efekt przerósł moje oczekiwania, pierniki przypadły do gustu smakoszom. Na zdjęciach załapała się garstka pierników z pierwszej tury, potem już nie miałam czasu robić zdjęć, bo  szybko znikały.

pierniczkipierniczki 

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Nie pisałam  tu nic tak długo, że musiałam sobie przypominać jak się wstawia post, jak dodaje zdjęcia. Ale udało się i wróciłam do mojego miejsca w sieci z małym zapasem szydełkowych ozdób na choinkę. Co roku najpierw mam tak dużo czasu do świąt, że myślę sobie, że ze wszystkim zdążę, a nagle robi się "pstryk" i mam dwa dni, a robótki ledwie zaczęte. Teraz jest i tak lepiej, bo gwiazdki miałam zrobione dużo wcześniej, ale bombki przed chwilą powiesiłam do suszenia. Mam nadzieję, że do jutra będą sztywne. 

szydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynkiszydełkowe gwiazdki, śnieżynki

środa, 13 sierpnia 2014

Po ponad półrocznej przerwie na robótkowe lenistwo, najwyższy czas wziąć się do pracy.  Od dawna podobały mi się dziergane kocyki,  postanowiłam zrobić sobie coś takiego.Miał to być tylko prototyp, więc wzięłam włóczkę, na której mozolnie uczę się robić na drutach, a że kiepsko mi idzie nauka, robię coś i pruję. Włóczka jest trochę zmęczona. Ale wzór granny square jest bardzo fajny do pracy, szybko mi poszło i teraz żałuję, że nie wzięłam włóczki lepszej jakości, kocyk byłby jeszcze bardziej miękki niż jest. Może zrobię następny? Kto wie :-)

szydełkowy kocyk granny square

szydełkowy kocyk granny square

Kocyk spodobał się mojej najmłodszej siostrzenicy, która (jak się okazało) potrzebowała takiego, dla swojego ukochanego kotka:

szydełkowy kocyk granny square

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23