Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

niedziela, 06 maja 2018

Postanowiłam zmierzyć się z szydełkiem 0,4. W pierwszej chwili myślałam, że to już przesada, ale po kilku próbach okazało się że daję radę, ciężko było tylko przy mackach, dość trudno utrzymać te cieniutkie łańcuszki robiąc w nich po trzy półsłupki, dlatego zrobiłam tez słupkami. Meduza wyszła bardzo delikatna, jest jak zielony puszek.

yellyfish, crochetyellyfish

środa, 04 kwietnia 2018

Lubię "zlecenia" od mojej siostrzenicy na sukienki, zwykle jest to spore wyzwanie sprostać oczekiwaniom sześciolatki, ale też prawdziwa przyjemność. Kiedy dziergałam sukienkę wiedziałam, że zrobię do niej króliczka-balerinę, no i zrobiłam:

Barbie's dress

amigurumi bunny

Uwielbiam dziergać małym szydełkiem, niesamowicie mnie to relaksuje, tym razem zrobiłam psa:

amigurumi dog

poniedziałek, 26 marca 2018

Wczoraj syn sobie przypomniał, że dobrze by było mieć coś na świąteczny kiermasz w szkole, początkowo myślałam o ozdobach wielkanocnych, ale przez jeden wieczór dużo bym nie zrobiła. Dlatego zrobiłam fanty może nie wielkanocne, ale za to wiosenne. Żaby robi mi się wyjątkowo szybko, łatwo i przyjemnie. Dzieci lubią te zakładkowe zwierzaki, co w sumie zaprzecza temu, że nie czytają:

amigurumi frog, frog bookmark

amigurumi frog, frog bookmark


wtorek, 13 marca 2018Niedawno  pokazywałam Wam kota,  miał być breloczkiem, ale wyszedł za wielki. Postanowiłam go zmniejszyć i efekt był ok, wtedy postanowiłam zmniejszyć jeszcze bardziej i już wyszło mi małe kocie straszydełko, niby wyjątkowo prosty wzór, ale to zmniejszanie dało mi popalić.

 

 

I breloczek wersja końcowa:

 


 
piątek, 09 marca 2018

Miałam szczęście w losowaniu u Uli z bloga Niesforne druty, niedawno dotarła do mnie przesyłka z wielkanocną serwetą, gwiazdkami, słodkimi i przydatnymi dodatkami. Ula jeszcze raz dziękuję :-)

Sama ostatnio między kolejnymi maskotkami i zakładkami zrobiłam sobie małą wiosenną serwetkę z motywem tulipanów, w mało wiosennym, ale moim ulubionym kolorze:

serwetka w tulipany

poniedziałek, 19 lutego 2018
sobota, 17 lutego 2018

Kocham wszystkie koty, czarne też i uważam, że każdy kot przynosi szczęście domowi, w którym raczył zamieszkać.Ten powstał dla wielbiciela kotów i dobrej książki.

cat bookmark, amigurumi cat

cat bookmark, amigurumi cat

 

środa, 14 lutego 2018

Malutki króliczek, 6 cm wysokości, opatulony w moherową czapę.

amigurumi bunny

wtorek, 13 lutego 2018

Bajkowe stworzenie na specjalne zamówienie wielbicielki jednorożców:

sleeping unicorn

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27