Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

piątek, 26 września 2008

Po kilku "króliczych" obrazkach wzięłam się za misie. Lickle Ted sa równie urocze jak seria Somebunny, tylko jak dla mnie o wiele trudniejsze do haftowania, przez mnogość półkrzyżyków i  podobieństwo kolorów. Ale nie poddałam się i gotowe, niżej przedstawione obrazki wiszą nad łóżeczkiem małej ślicznej Zosieńki.

 

Po obrazku z misiami przez dwa lata nawet nie pomyslałam o krzyżykach (myślałam tylko o Jędrusiu), dopiero rok temu kiedy buszowałam w internecie w poszukiwaniu  prezentu dla córeczki mojej przyjaciółki, trafiłam do sklepu http://www.needleart.pl/ i oczarowały mnie króliczki!!! W tej chwili moge pokazać tylko dwa  z wyhaftowanych przeze mnie, resztę umieszczę jak ich nowi właściciele zrobią i przyślą do mnie zdjęcia. Cóż, wtedy ani mi się śniło, że będę pokazywać moje prace w internecie i nie robiłam zdjęć gotowym robótkom.

ten króliczek pojechał do małego Szymona

od tej "parki" się zaczęło,  gotowy obrazek  ozdabia pokój Haneczki

sobota, 20 września 2008

Mam na imię Alicja i  zamiłowanie do haftu najwyraźniej  w genach, ponieważ haftują moje Babcie, Mama i Siostra, ja osobiście długo zupełnie nie byłam zainteresowana tym tematem - wydawał mi się nudny, bo ileż można siedzieć, liczyć krzyżyki, nitki sie plączą idt... nuda!

Aż do momentu kiedy okazało sie, że spodziewam się dziecka i żeby mój syn (dziś trzyletni Jędrek) mógł zdrowo przyjśc na świat to ja muszę prowadzić kanapowy tryb życia. Po kilku miesiącach oglądania seriali i czytania książek zapragnęłam zmian i Mama przysłała mi wzór na obrazek dla dziecka przypominając, że przecież wiem jak się do niego zabrać. i tak powstało moje pierwsze "dzieło", które teraz prezentuje sie tak:

Od dość dawna zamierzałam zaistnieć w internetowym świecie osób zakręconych na punkcie haftu.  Skrzydeł dodał mi konkurs ogłoszony przez Panią Małgosię Piotrowską, w którym żeby wziąć udział należy mieć swojego bloga robótkowego. Niniejszym go zakładam.

Wieczorem usiądę przed komputerem i  jak tylko odkryję jak się tu wstawia zdjęcia przedstawię moje dotychczasowe prace.

1 ... 21 , 22 , 23