Kategorie: Wszystkie | Inne | WiedĽmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

WiedĽmowo

poniedziałek, 13 lutego 2017

"Tylko żeby był ładny" powiedziała moja siostrzenica zamawiaj±c u mnie królika. Mam nadzieję, że sprostałam jej oczekiwaniom, bo pięciolatki s± do¶ć krytyczne. Mi się on podoba, zrobiłam go włóczki bez metki, wyszedł miły i miękki.

szydełkowy królik

szydełkowy królik


szydełkowy królik

wtorek, 07 lutego 2017

Kolejny maluszek jaki wyszedł mi spod szydełka, będzie maskotk± mieszkańców domku dla lalek, mam nadzieję, że jest wystarczaj±co mały. 

szydełkowy mi¶

pi±tek, 03 lutego 2017

Kordonek + szydełko 0,75 = 12 cm mi¶ka. Uwielbiam robić te mini maskotki.

szydełkowy mi¶

szydełkowy mi¶

szydełkowy mi¶

szydełkowy mi¶

szydełkowy mi¶


czwartek, 02 lutego 2017

Ostatnio ciesz± mnie małe robótki, polubiłam szydełko 0,6. Po raz kolejny dziergałam ¶limaka z serduchem i wpadł mi w oko kordonek w kolorze włóczki, więc z rozpędu zrobiłam miniaturkę tego dużego. Wydziergałam też małego jamnika i serduszko breloczek, wszystko zrobione szydełkiem 0,6 z kordonków.

szydełkowy ¶limak

szydełkowy jamnik


poniedziałek, 21 listopada 2016

Dawno nie było u mnie mi¶ków, ucieszyłam się kiedy zadzwoniła do mnie siostrzenica, że koniecznie potrzebuje szydełkowego misia. Dwa wieczory dziergania i mi¶, a w zasadzie misia gotowa. Wła¶cicielka zabawki zachwycona. Nie ma dla mnie większego komplementu niż szczery u¶miech dziecka.

szydełkowy mi¶

szydełkowy mi¶

¶roda, 02 listopada 2016

Od dawna podobały mi się ręcznie robione chusty i szale, nie zabierałam się za nie, ponieważ my¶lałam, że to już wyższa sztuka dziergania, a okazało się, że wcale nie. Trzy wieczory dziergania  i mam swoj± pierwsz± szydełkow± chustę:

szydełkowa chusta

szydełkowa chusta

szydełkowa chusta


sobota, 29 paĽdziernika 2016

W ostatnim czasie zrobiłam kota, nie wiem czy do końca kot mi wyszedł, bo słyszałam opinie, że jest raczej podobny do łasicy i nietoperza. Ale znalazła się mała dziewczynka, która od razu poznała co to za zwierzę i została jego wła¶cicielk±. Wczoraj zrobiłam kolejne zakładki, tym razem myszki i mał± mysz dla kota koleżanki:

szydełkowy kot

zakładka szydełkowa mysz

zakładka szydełkowa mysz

szydełkowa mysz

i próbuję szczę¶cia w jesiennym candy w Żyrafowie:


pi±tek, 09 wrze¶nia 2016

Zakładka żaba długo mi chodziła po głowie, wyszła może nie do końca podobna do żaby, ale jest zielona i wesoła (jak na przygniecionego płaza).

 

Zrobiłam też królika z szarej włóczki, my¶lałam, że będzie ładniejszy, ale chyba jednak br±zowy bardziej mi się podoba.


sobota, 27 sierpnia 2016

Żeby zachęcić młodzież, która niezbyt kocha ksi±żki, do sięgania po nie, zrobiłam jej dwie zakładki do wyboru. W króliku zakochałam się jak tylko zobaczyłam go na ravelry, kupiłam od razu i czekaj±c na dostawę włóczek, zrobiłam go z tego co miałam. My¶lę, że może lepiej wygl±dać szary, ale ten br±zowy też mi się podoba. Teraz pozostaje czekać czy spodoba się młodzieży.


czwartek, 25 sierpnia 2016

Królik powstał z kordonka pamiętaj±cego zapewne komunę, kiedy¶ dostałam od znajomej  zapasy starych nici i kordonków, wykorzystuję je wła¶nie na takie drobiazgi. 

szydełkowy królik

szydełkowy królik

tu stoi przy pudełku zapałek:

szydełkowy królik

szydełkowy królik

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22