Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

sobota, 23 czerwca 2018

Miłość do mini maskotek nie mija, ten powstał dla koleżanki, robi się go szybko, a efekt jest przyjemny dla oka. Ostatnio bardzo rzadko tu zaglądam, polubiłam instagram, jeśli też lubicie zapraszam TU.

amigurumi teddybear

amigurumi teddybear

 

czwartek, 21 czerwca 2018

Koleżanka poprosiła mnie o czapkę dla córki. Gosia ma bardzo długie włosy, które zwykle przeszkadzają jej w noszeniu zwykłych czapek. Dlatego dostała taką:

messybunhat

 

środa, 06 czerwca 2018

Bardzo mi się spodobał schemat na tego królika od @zipzipdreams. Chyba przez to wielkie serducho na nosie tak mnie urzekł. W planach mam zrobienie podobnego, ale z grubszej włóczki.

amigurumi bunny

amigurumi bunny


sobota, 19 maja 2018

Najmniejsza maskotka jaką do tej pory zrobiłam, chudziutki, malutki króliczek:

amigurumi bunny

 

czwartek, 10 maja 2018

Mała i duża, prosty schemat, dzięki któremu dzierga się je bardzo szybko. Dużą zrobiłam szydełkiem 2,5 a małą 0,4 z mojej ukochanej zielonej włóczki.

amigurumi owl

amigurumi owl

niedziela, 06 maja 2018

Postanowiłam zmierzyć się z szydełkiem 0,4. W pierwszej chwili myślałam, że to już przesada, ale po kilku próbach okazało się że daję radę, ciężko było tylko przy mackach, dość trudno utrzymać te cieniutkie łańcuszki robiąc w nich po trzy półsłupki, dlatego zrobiłam tez słupkami. Meduza wyszła bardzo delikatna, jest jak zielony puszek.

yellyfish, crochetyellyfish

środa, 04 kwietnia 2018

Lubię "zlecenia" od mojej siostrzenicy na sukienki, zwykle jest to spore wyzwanie sprostać oczekiwaniom sześciolatki, ale też prawdziwa przyjemność. Kiedy dziergałam sukienkę wiedziałam, że zrobię do niej króliczka-balerinę, no i zrobiłam:

Barbie's dress

amigurumi bunny

Uwielbiam dziergać małym szydełkiem, niesamowicie mnie to relaksuje, tym razem zrobiłam psa:

amigurumi dog

poniedziałek, 26 marca 2018

Wczoraj syn sobie przypomniał, że dobrze by było mieć coś na świąteczny kiermasz w szkole, początkowo myślałam o ozdobach wielkanocnych, ale przez jeden wieczór dużo bym nie zrobiła. Dlatego zrobiłam fanty może nie wielkanocne, ale za to wiosenne. Żaby robi mi się wyjątkowo szybko, łatwo i przyjemnie. Dzieci lubią te zakładkowe zwierzaki, co w sumie zaprzecza temu, że nie czytają:

amigurumi frog, frog bookmark

amigurumi frog, frog bookmark


wtorek, 13 marca 2018Niedawno  pokazywałam Wam kota,  miał być breloczkiem, ale wyszedł za wielki. Postanowiłam go zmniejszyć i efekt był ok, wtedy postanowiłam zmniejszyć jeszcze bardziej i już wyszło mi małe kocie straszydełko, niby wyjątkowo prosty wzór, ale to zmniejszanie dało mi popalić.

 

 

I breloczek wersja końcowa:

 


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26