Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

piątek, 26 października 2012

Nadziergałam już sporo tych maleństw, leżą sobie i czekają aż je pousztywniam, wczoraj nakrochmaliłam kilka robionych wg . nowych wzorów, chciałam zobaczyć jak będą się prezentować:

szydełkowe gwiazdki

i wiem już, że tej więcej nie zrobię, wzór mi się podobał, a wydziergana już nie, jest za duża:

za to uwielbiam śnieżynki przypominające iskierki sztucznych ogni, na choince prezentują się bardzo urokliwie i tych dorobię więcej:

szydełkowe gwiazdki

niedziela, 21 października 2012

Trzy ostatnie wieczory spędziłam dziergając serduszka,  fajnie wyglądają jako zawieszki np. na świeczniku  i na choince, w ubiegłym roku miałam ich tylko kilka, w tym planuję wydziergać więcej.

szydełkowe serce

trochę już mam, przydałby się jeszcze ktoś chętny, kto pomógłby je krochmalić

szydełkowe serca

 


sobota, 13 października 2012

Po trzech miesiącach blogowej ciszy, wreszcie mogę wstawić tu coś nowego. Kilka dni temu mój syn zażyczył sobie czegoś fajnego z okazji urodzin koleżanki z klasy. Koleżanka chodzi na balet, więc od razu pomyślałam o baletnicy z serii Somebunny, którą naszyłam na worek -pierwszy raz  od wielu wielu lat uszyłam cokolwiek (kiedyś, jeszcze w liceum uszyłam bluzkę z wykroju, a potem przez lata nie potrafiłam przyszyć prosto guzika - nie mam pojęcia jak to wyjaśnić), w dodatku jestem zadowolona z efektu:

worek z królikiem

do kompletu z królikiem na zdjęciu wydziergałam szydełkowego, których kiedyś robiłam wiele:

zamiast kartki urodzinowej wyhaftowałam mały obrazek:

miś

Jędrkowi zestaw się podobał, ja na wypadek gdyby obdarowanej nie przypadło do gustu moje rękodzieło, dołożyłam pudełko lego.

i jeszcze mały deser: znalazłam fajne zdjęcie naszego kota, muszę je tu wstawić: