Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

czwartek, 29 sierpnia 2013

Kolejną czapkę zrobiłam dla córki mojej koleżanki, tym razem w kolorach niebieskich, tylko kwiat miał być duży, kolorowy i błyszczący. Sześcioletniej projektantce Hani efekt dość się podoba, chociaż okazało się, że jednak woli róż:

szydełkowa czapka

a jakiś czas temu lalka z poprzedniego wpisu dostała kapelusz:

szydełkowy kapelusz

wtorek, 20 sierpnia 2013

Moja siostra znalazła swoją ukochaną lalkę  z dzieciństwa (ma pewnie jakieś 25 lat), nie zachowały się już ubranka tej lali, więc zrobiłam jej nowe:

sukienka szydełkowa

sukienka szydełkowa

sukienka szydełkowa

Okazało się przy okazji, że stare zabawki nabierają mocy, córeczka siostry woli tę wiekową lalę niż nowe, płaczące, jedzące itd.

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Od dłuższego czasu widuję podobne czapki na różnych blogach, szukałam wzoru, ale jakoś nie mogłam na niego trafić, a bardzo chciałam taką czapę dla mojej małej siostrzenicy. Metodą prób i błędów, na podstawie zdjęć zrobiłam na razie wersję próbną, ma kilka wad, np. kanciastą górę, w dodatku zrobiłam ją z włóczki kiepskiej jakości (bo to w końcu tylko próbna wersja), ale będę próbować dalej i następna powinna  wyglądać trochę lepiej:

szydełkowa czapka

szydełkowa czapka

postanowiłam edytować ten wpis i dodać jeszcze jedno zdjęcie, które wcześniej moje koleżanki uznały za "lekko" makabryczne, ale mi się podoba. Jako matka syna nie mam w domu lalek, na których mogłabym pokazać czapkę, Jędrek nie da sobie takiej babskiej założyć, jako modelka posłużyło mi pudełko Lego w kształcie głowy, może o niezbyt urodziwej twarzy, ale u nas rządzi seria "Władca pierścieni" i nawet pudełko na klocki musi być w temacie. 

szydełkowa czapka