Kategorie: Wszystkie | Inne | Wiedźmowo | prace mojej Babci | prace mojej Mamy
RSS

Wiedźmowo

wtorek, 18 sierpnia 2009

Różowy kapelusz w zasadzie mam już skończony, pozostało tylko przyszyć kwiatek lub kwiatki i uprać, a jakoś nie mogę wykrzesać z siebie dość energii do tego. A ponieważ jestem już chyba uzależniona od szydełka i nie potrafię wieczorem usiąść przed telewizorem bez robótki w ręku, zrobiłam kolejną czapeczkę dla Dominiki.

szydełkowa czapeczka

Czapeczka jest założona troszkę na bakier, Dominika nie lubi czapek więc trzeba było dać dziecku ciasteczko, szybko założyć czapkę i pstrykać aparatem, malutka jest tak szybka, że udało mi się zrobić ze trzy zdjęcia i już czapka dostała skrzydeł. Może pozostanie dłużej na tej ślicznej główce jak się zrobi chłodniej.

piątek, 07 sierpnia 2009

Zabrałam się za kolejną czapeczkę lub kapelusik, sama jeszcze nie wiem jak zakończę tą robótkę. Tym razem robię ją bez schematu, "na oko". Zobaczymy co mi wyjdzie.

 

cieniowana czapeczka

i od Basi, na dobry początek dnia dostałam wyróżnienie:

wyróżnienie

dziękuję serdecznie. Podaję je dalej wszystkim, do których zaglądam.

poniedziałek, 03 sierpnia 2009

Niedawno dostałam od teściowej wielki wór różnych włóczek, wczoraj wyjęłam je i po raz kolejny zastanawiałam się co by tu z nich zrobić, motek srebrnoszarej od razu wpadł mi w oko jako materiał na czapkę dla mojej siostrzenicy Madzi - pasuje do jej ogromnych szaro niebieskich oczu. Wzór na tą czapkę znalazłam na blogu Z góralską nutą,  wydzierganie jej zajęło mi jedno popołudnie. Na zdjęciu czapka jest na głowie mojego syna, zdjęcie niezbyt ostre, bo robione metodą raczej partyzancką, polegającą na niespodziewanym założeniu czapki na głowę i zrobieniu zdjęcia zanim syn się wścieknie za zakładanie "czapek dla dziewczyn" na jego jakże męską, czteroletnią głowę. Może Madzia będzie bardziej chętna do pozowania, to w przyszłości wstawię lepsze zdjęcie. A czapka prezentuje się tak:

szydełkowa czapka